بررسی فیلم 3 بیلبورد خارج از ابینگ میزوری

بررسی فیلم 3 بیلبورد خارج از ابینگ میزوری

میلدرد هیز به دنبال اجرای عدالت برای دخترش است که چند ماه قبل به قتل رسیده. برای رسیدن به این هدف میلدرد تصمیم می‌گیرد از سه بیلبوردی در جاده‌ای خارج از شهر ابینگ که البته نزدیک خانه خودش قرار دارد برای تحریک پلیس استفاده کند تا شاید تکانی به خودشان بدهند و با جدیت بیشتری به دنبال قاتل دخترش بگردند.

این سومین فیلم مارتین مک دونات است که تفکری خشن روی ماهیت واقعی غم، اندوه و انتقام دارد. این فیلم داستان ساده‌ای ندارد و اندوه بی‌پایان مادری را نشان می‌دهد که در عذاب آزاد بودن قاتل دخترش به هر ریسمانی چنگ می‌زند.
داستان از جایی شروع می‌شود که سه بیلبورد بزرگ در کنار جاده‌ای که دیگر هیچ کس از آنجا عبور نمی‌کند نمایش داده می‌شوند. این درست زمانی است که 7 ماه از تجاوز و سوزاندن دختر میلدرد هیز می‌گذرد. عدم پیشرفت در پرونده قتل این دختر جوان مادر را به فکر فرو می‌برد تا با پرداخت 5000 دلار یک ماه این سه بیلبورد را اجاره کند و آماده جنگی بزرگ شود. لباس پوشیدن، صدا و میمیک صورت او به ما نشان می‌دهد که هیز به شدت تشنه یافتن عدالت است.
سه پیام او روی سه بیلبورد خیلی زود نصب می‌شوند که عبارت‌اند از: “در حالی که داشت می‌مرد بهش تجاوز شد”، “هنوز هیچ کس دستگیر نشده” و “فرمانده ویلوبی چطور امکان داره؟”.

ویلوبی سر کلانتر پاسگاه محلی است که هیز او را مسئول بی‌عدالتی در مورد پیدا کردن قاتل دخترش می‌داند. هیز در واقعیت نه تنها ویلوبی بلکه تمام تیم پلیس، خبرنگاران، همسر سابقش و تمام دنیا را در این بی‌عدالتی مقصر می‌داند و هیچ‌چیز حتی مریضی سخت ویلوبی او را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.
ویلوبی پلیسی وظیفه‌شناس است که خانواده‌ای رویایی دارد او سعی در پیدا کردن قاتل این دختر جوان دارد اما نبود مدرک و البته مریضی خود او سبب شده‌اند تا او در این امر ناموفق باشد.
در این فیلم علاوه بر ویلوبی و هیز یک پلیس دیگر هم نقش پر رنگی ایفا می‌کند که جیسون نام دارد و ایفاگر نقشش سم راک ول است. او در ابتدای فیلم یک نژادپرست با بهره هوشی پایین است که در انتهای 115 دقیقه فیلم تبدیل به چهره‌ای متفاوت می‌شود.
3 بیلبورد خارج از ابینگ میزوری فیلمی است که توجه تمام منتقدان را به خودش جلب کرده است. این فیلم با نگاه متفاوتی به مقوله قتل و البته پرونده‌هایی که برای همیشه حل نشده باقی می‌مانند می‌پردازد. در این فیلم حس‌های متفاوتی ازجمله حس انتقام، حس پشیمانی، حس عدالت‌خواهی، حس تنفر و حس دوست داشتن را تجربه می‌کنید و هر بخش از فیلم خودتان را در جبهه موافق با یکی از شخصیت‌ها پیدا می‌کنید.
دیدن این فیلم خوش‌ساخت و زیبا را با قطعیت به شما پیشنهاد می‌کنیم.

ارسال پاسخ

Your email address will not be published.
Required fields are marked *