نقد اولیه فیلم Venom (ونوم)

نقد اولیه فیلم Venom (ونوم)

ونوم بیگانه ای است که می‌خواهد میزبان انسان خودش را قانع کند تا تعداد زیادی انسان را بکشند و سر آن ها را گاز بگیرند و به دو تکه تبدیلشان کند.

تام هاردی را می‌توان بهترین بازیگر دنیا نامید اما با راهی که او در فیلم ونوم پیش گرفت این موضوع به ما یادآوری می‌شود که بهترین استعدادها هم می‌توانند در یک فیلم بد غرق شوند.

به طور کلی فیلم ونوم را می‌توان در این کلمات خلاصه کرد: یک فیلم کاملا فالش، یک سیستم ناجور و دیوانه وار و گنگ که هیچ هویتی ندارد که همه سبب می شوند فیلم از اعتبار ساقط شود.

ونوم یک فیلم کمدی است؟ در برخی زمان‌ها این فیلم واقعا صحنه‌های خنده‌داری دارد. باید اعتراف کنیم که دو یا سه صحنه واقعا خنده دار در آن وجود دارد که بلند بلند به آن‌ها خندیدیم.

ونوم یک فیلم ابرقهرمانی است؟ اگر ونوم را با همان تصویری به یاد بیاوریم که 11 سال پیش در مرد عنکبوتی در دنیای مارول خلق شد بله این یک فیلم ابرقهرمانی است. در حقیقتت این یک داستان ریشه دار کلاسیک است که با بیلیونری که نقش خدا را بازی می کند، شخصیت دوست دختری که دوست داشتنی است و البته با شخصیت‌های افراد مختلفی که در زمان نامناسب در مکان نامناسب هستند تکمیل می‌شود.

البته ونوم یک فیلم ابرقهرمانی خوب نیست. جلوه‌های ویژه در این فیلم خیلی تاثیرگذار نیستند، البته به جز آن بخشی که تام هاردی داخل جلد ونوم است و با باز شدن سر ونوم خودش و ونوم را معرفی می‌کند. صحنه های جنگ که با کمک کامپیوتر ساخته شده‌اند خیلی خسته کننده و قابل پیش بینی هستند و در بسیاری موارد بسیار تاریک‌اند و جزئیات تصاویر به خصوص با رنگ مشکی بدن ونوم خیلی واضح نیستند.

تام هاردی در نقش یک خبرنگار تلویزیونی بازی می‌کند که انسانی کاملا معمولی است. او با نامزدش زندگی می‌کند که وکیلی موفق است و برای موسسه ای کار می‌کند که رئیسش “کارلتون دریک” است. کارلتون دریک در این موسسه افراد بی خانمان را قربانی و از آن‌ها به عنوان موش آزمایشگاهی استفاده می‌کند تا به آزمایش‌های غیرانسانی خودش بپردازد.

“ادی براک” با بازی “تام هاردی” توسط یکی از محققان این موسسه از اتفاقاتی که در این موسسه در حال رخ دادن است آگاه می‌شود و سعی می‌کند تا با جستجو در این باره آینده شغلی خودش را تامین کند اما در گیر و دار این ماجرا او با یک سیمبیوت بیگانه درگیر می‌شود که در حقیقت همان ونوم است.

در ابتدا براک و ونوم خیلی خوب با هم کنار نمی آیند و ونوم کاملا به براک مسلط است اما به مرور این دو به خوبی با هم همزیستی می‌کنند و زندگی خوبی را در پیش می‌گیرند.

رتبه تماشای ونوم PG-13 است و این معنی را می‌دهد که ممکن است برخی صحنه‌ها برای افراد زیر 13 سال مناسب نباشد. با این رتبه همان ابتدا متوجه می‌شوید که قرار نیست هیولایی ترسناک را ببینید که شما را بترساند و کاملا دست و پای ونوم بسته شده است.

ارسال پاسخ

Your email address will not be published.
Required fields are marked *